KONST / Litografier / Färglitografi 17025036
nr 1702 5036
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 56/310, vrak. Bildmått: 22x55 cm, yttermått inklusive ram: 40x72 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 19 maj 2025
kl 19:21:02
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman